Yaşam

Gülşen aylar sonra sahne aldı

İmam hatip liseli öğrencilere yönelik sözlerini göstererek “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan yargılanan müzisyen Gülşen, aylar sonra seyircisiyle buluştu. Müzisyen, özel bir şirketin Yılbaşı etkinliğinde sahne aldı.

Gülşen’in konserlerine devam edip etmeyeceği bilinmiyor.

Ne oldu?

Şarkıcı Gülşen, imam hatip lisesi öğrencilerine yönelik sözlerinin sosyal medyada yayınlanmasının ardından 30 Nisan 2022’de Ataşehir’de konser verdi. İktidara yakın isimler tarafından sosyal medya üzerinden hedef gösterildi. 25 Ağustos’ta şarkıcı Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçlarından tutuklanarak Bakırköy Kadınlar Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

Gülşen suçlamaları reddederek sözleri için özür diledi. Gülşen, tutukluluğuna yapılan itirazın kabul edilmesi ve 12 Eylül’de evden çıkmama şartının kaldırılmasının ardından 29 Ağustos’ta evden çıkmama şartıyla serbest bırakıldı.

21 Ekim Cuma günü hakim karşısına çıkan Gülşen’in emniyette imza şartı da kaldırıldı. Son olarak müzisyenin ‘yurtdışına çıkma yasağı’ da mahkeme tarafından 250 bin TL teminat tedbiri yatırması karşılığında kaldırıldı. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu